Юрій Васюк

Автор п'єс і кіносценаріїв. Народився в місті Чернігові. На даний момент автор понад 20 оригінальних п'єс різних жанрів (в тому числі для дітей). Переможець міжнародного конкурсу «Коронація слова-2014» в номінації «кращий дитячий кіносценарій».
Автор музичної п'єси «Неймовірні пригоди Тузика», яка поставлена ​​в Чернігівському облмуздрамтеатрі ім. Т.Шевченка в 2016 році (реж. Т.Шумейко). Автор п'єси «Чесний суддя», який був поставлений в Україну в Чернівецькому облмуздрамтеатрі ім. Ольги Кобилянської в 2017 році (реж. М.Гринишин).
Лауреат конкурсу робіт для дітей «Корнейчуковская премія 2016» в номінації «Драматургія для дітей». Лауреат і переможець фестивалю комедійного мистецтва «ГаШоТю» в номінації «краща комедійна п'єса», «кращий комедійний сценарій». Фіналіст (шорт-лист) драматургічного конкурсу «Тиждень Актуальною П'єси 2017 року» (Україна). Фіналіст фестивалю «Амплуа-2017 року» (шорт-лист).
Uncommon1313@gmail.com

10000 рр до Н.Е. ©
Комедія кайнозойської ери
Чоловічих ролей - 5, жіночих – 3.

Історія починається з того, як в нову печеру заселяється одна родина. Довгі роки всі жили в мирі та злагоді. Одного разу чоловіки пішли на полювання та натрапили на здобич. Вже в печері всі зрозуміли, що це – дикун. Поживши трохи з людьми, дикун і сам вилюднів, заговорив. Він почав ставати людиною, вести бесіди з господарями, розмірковувати про нагальні питання. Нічого не віщувало біди. Коли прокинувшись одного ранку, господарі побачили в печері батька дикуна, якого той привів, щоб познайомити з господарями. Кремезний, велетенський батько-варвар поводився, немов дика тварина. Одразу ж встановив диктат та всіх заставив виконувати свої забаганки. Різними хитрощами господарі намагаються здихатися незваного гостя. Врешті, опустивши руки та зневірившись, всі опиняються на вулиці. Тільки Бебе, який, поживши у справжній родині і з дикуна перетворившись на людину, розуміє ситуацію та повстає проти свого батька, допомагає господарям та надихає їх на боротьбу.

 

КАТ ©
Трагедія в віршах
Ролей чоловічих – 6, ролей жіночих – 4, масовка – розбійники, містяни, хворі, пристави.
В середні віки кат був на державній посаді, яка передавалась в спадщину від  батька до сина. Але рідний брат міського ката хотів, щоб саме його син отримав в спадщину роботу. Тому він, робив все, щоб прибрати зі шляху прямого нащадка, свого племінника. Звісно, не обійшлося без жінки, через яку батько-кат вимушений відрубати голову своєму сину.

КОЛОС НА УЗБІЧЧІ ©
Докудрама
Чоловічих ролей – 10, жіночих – 5, масовка – за можливістю.

Історія про не легкі взаємовідносини в родині сільської вчительки Марії та двох її синів. Мати не могла примирити ворожнечі між двома братами, долі яких розійшлися в різні боки. Один, на зло родині, подався в партію, а інший лишився противником нового, комуністичного ладу. Один з часом став ходити по селу і вибивати в односельців останні крихти їжі, а інший пішов у підпільний повстанський рух проти колективізації та насильницького знущання над народом.

 

ПТАШИНИЙ ДВІР ©
Казка для дорослих в віршах
Чоловічих ролей – 7, жіночих – 4, масовки – немає.

Про те, як Вовк влаштувався охоронцем в пташиний двір і що з того вийшло.

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Instagram Basic Black

Центр Леся Курбаса - 2017 - ГО Джойфест ©

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now