Новицька Світлана

Драматург, режисер. Народилася у місті Кам’янець-Подільський, Хмельницької області. Вищу освіту отримала у Рівненському інституті культури. За фахом театральний режисер. Тривалий час працювала у Чернівецькому муздрамтеатрі ім. О.Кобилянської, де були поставлені три її п’єси: «Я утопилася в тобі...», казка «Котилася торба», молодіжна експериментальна вистава «Крейзі». П’єси-казки «Злидні» та «Подарунки чарівниці» ставилися в Миколаївському українському театрі драми та музичної комедії,  п’єсу-казку «Сірий та Руда» ставили в чернівецькому театрі «МаБуТе» та Запорізькому облмуздрамтеатрі імені В.Магара, а в Тернопільському драматичному театрі ім.Т.Шевченка – драматичну фантасмагорію з життя й творів І.Франка «Я бачив дивний сон». Загалом написала понад 20 драматичних творів й інсценізацій, видала дві збірки п’єс «Відкривається завіса» та «Відгомін віків». Друкувалася в антологіях: жіночої драматургії «Мотанка», молодої драматургії «У пошуку театру» та «Сучасній українській драматургії» №3.

З 2008 року почала працювати на телебаченні. Є автором документально-ігрових фільмів: «Життя під грифом «таємно», «Повернення Митрополита», «Подорож у Середньовіччя», ігрового короткометражного фільму «Принцеса і людожер».

КРЕЙЗІ ©

Драматичний етюд з фантазіями.

Жіночих ролей -9, чоловічих – 4

Разом з головною героїнею Тетяною глядач/читач потрапляє у складне середовище сучасних підлітків, де жорстока реальність межує з романтичним світом фантазій і поступово руйнує та поглинає його. Коли всі і все проти тебе, має бути той, хто заступиться.

 • Надрукована в авторській  збірці «Відкривається завіса»,Чернівці «Місто» 1999р. та антології сучасної драматургії «У пошуку театру», Київ «Смолоскип» 2003р.

 • Ставилася у Чернівецькому академічному муздрамтеатрі ім.О.Кобилянської та самодіяльних колективах: Чернівецькому народному театрі Центрального палацу культури, Івано-Франківському студентському театрі «Міфія».

 

ШИНКАРКА ©

Містична драма

Жіночих ролей -4, чоловічих – 4 та масовка

Події п’єси відбуваються в Україні XVIII сторіччя. Молода шинкарка Горпина понад міру кохає свого загиблого чоловіка і вирішує піти за ним у потойбічний світ. «Властивістю «Шинкарки» є зміщення акцентів – те, що шляхетне і справедливе - походить із темряви і потойбіччя, людське і земне - є поганим, однобоким і небезпечним». Anna Korzeniowska-Bihun. 

 • Надрукована в авторській збірці «Відгомін віків», Чернівці «Прут» 2005р., в антології «Сучасна українська драматургія №3»,  Київ «Український письменник» 2006р., та антології української жіночої драматургії «Мотанка», Київ «Світ знань» 2016р.

 • Ставилася в аматорських драматичних колективах, зокрема т/с «Асорті» ПК «Дарниця» та мистецьких навчальних закладах.

 

 «ОЙ, БУЛО ВЕСІЛЛЯ…»©

Драматична новела

Жіночих ролей -7, чоловічих – 4, другорядні персонажі: парубки, дівчата, селяни, музики

Драматична новела основана на стародавній українській легенді у якій молода наречена, ненароком запросивши на весілля Смерть, опиняється перед вибором – чи можливо пожертвувати життям іншої людини в обмін на своє?  П’єса орієнтована на постановку в «живих декораціях» ( наприклад, у музеї народної архітектури та побуту).

 • Надрукована в авторській  збірці «Відгомін віків», Чернівці «Прут» 2005р.

 

ПРИБОРКАННЯ НЕПОКІРЛИВОЇ ©

Шкільна комедія, майже за Шекспіром.

Жіночих ролей -4, чоловічих – 4

На тлі репетицій комедії Шекспіра «Приборкання норовливої» у шкільному драмгуртку розгораються справжні пристрасті між трьома парами школярів та вчителькою англійської мови з її коханим – режисером ТЮГу. Зрештою, усі непорозуміння вирішуються і все закінчується щасливо.

 

ПОДАРУНКИ ЧАРІВНИЦІ ©

Варіації на тему казки Ш.Перро

Жіночих ролей -4, чоловічих – 1

Екстравагантна матуся обожнює доньку подібну до себе і ненавидить ту, що нагадує їй покійного чоловіка. Юна чарівниця, яка лише навчається у школі, співчуває бідолашній дівчинці і прагне відновити справедливість, але не все у неї виходить як слід. Однак, добро переможе і казка закінчиться весіллям.

 • Надрукована в авторській  збірці «Відкривається завіса»,Чернівці «Місто» 1999р.

 • Ставилася у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії. Там вона мала назву «Школа добрих чарівниць».

 

СІРИЙ ТА РУДА ©

П’єса  за мотивами народних казок

Жіночих ролей -1, чоловічих – 1

            Жила собі Лисичка-сестричка, яка нічого не хотіла робити сама, але дуже добре вміла хитрувати і тому мала все, що їй заманеться. Поруч із нею в лісі мешкав голодний Вовчик. Він заздрив сусідці, адже в неї завжди все було, але вона з ним нічим не ділилася і лише давала йому «корисні» поради. Скориставшись однією з них Вовк, залишився без хвоста...
            Чи зможуть Лисичка й Вовчик примиритися й стати друзями? Відповідь дізнаєтеся з п’єси, в якій багато доброго гумору, жартів і веселих ситуацій.

 • Ставилася у Запорізькому академічному українському муздрамтеатрі ім.В.Г.Магара  та чернівецькою трупою «МаБуТе».

 

КОТИЛАСЯ ТОРБА ©

Казка за фольклорними мотивами

Жіночих ролей - 4, чоловічих – 5 (всі актори виконують по дві ролі)

Bіршована п’єса для дітей про пригоди відважного Буханця (найближчого родича Колобка), в якій об’єдналися п’ять народних казок, відомих з дитинства.

 • Надрукована в авторській  збірці «Відгомін віків», Чернівці «Прут» 2005р.

 

СНІГУРОНЬКА ©

Казка для театру

(літературно-етнографічна версія)

Жіночих ролей - 3, чоловічих – 4, другорядні персонажі: парубки, дівчата, діти

П’єса наповнена автентичними забавами, обрядами та піснями. Починається казка взимку, коли колядують, щедрують і святкують Маланку. Одинокі дід з бабою зліпили собі доньку зі снігу. І сталося диво – вона ожила. Навесні Снігуронька знайшла подруг та коханого, через що нажила суперницю. А влітку, на Івана Купала, помстилася суперниця Снігуроньці, заманила її у вогонь. Розтанула бідолашна і розсипалася різнокольоровими прозорими намистинками, якими люди стали вишивати сорочки.

 • Надрукована в авторській  збірці «Відкривається завіса»,Чернівці «Місто» 1999р.

 

РОМАНКО – ЦАР ЗВІРІВ ©

Музична казка за народними мотивами

Жіночих ролей - 6, чоловічих – 7 (ролі тварин можуть виконувати жінки), балет в ролях розбійників

            Брат і сестра тікали від розбійників та потрапили в їхнє лігво. Сестра зрадила брата але вірними йому залишилися звірі, які врятували його від загибелі. Надрукована в авторській  збірці «Відгомін віків», Чернівці «Прут» 2005р.

 • Facebook Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Instagram Basic Black

Центр Леся Курбаса - 2017 - ГО Джойфест ©

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now