НОВИНИ 2019

Березень 2019

20 березня  у Національному Центрі театрального мистецтва відбулася
мультимедійна презентація антології актуальної драми
«ЛАБІРИНТ ІЗ КРИГИ Й ВОГНЮ» про Революцію гідності і гібридну війну. Упорядники Неда Неждана, Олег Миколайчук. Автор передмови Оксана Когут.

Антологія складається з 3 частин: "Революція Гідності", "На межі" і "Війна, якої не було". Героями п’єс стають революціонери та їхні супротивники, лікарі і поранені, полонені і біженці, але всі вони – актуальні персонажі сьогодення. Деякі з п’єс уже були переможцями на конкурсах "Коронація слова", "Євродрама", "Кальміюс", "Київська пектораль", втілені на сценах в Україні і закордоном, зокрема у Польщі, Франції, Австрії. Їх об’єднує осмислення новітньої України. Драматурги книги О.Вітер, В.Купянський, О.Миколайчук, Н.Неждана, О.Пономарева Н.Симчич, Д.Терновий, Д.Фертиліо, І.Юзюк. Видавництво «Смолоскип».

 

 

 

Травень 2019

18 травня на міжнародному фестивалі «Мельпомена Таврії» в Херсоні відбулася мультимедійна презентація антології сучасної драми «Лабіринт із криги та вогню» про Революцію Гідності і гібридну війну. Херсонців і учасників фестивалю запросили на зустріч із українськими драматургами і упорядниками антології Недою Нежданою і Олегом Миколайчуком, діалог про актуальну драму, показ фото і відео з вистав за п’єсами антології.

Червень 2019

3-7 червня 2019 року в Дніпрі відбувся 3-й Відкритий фестиваль української драматургії "Дніпро.Театр.ua"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вересень 2019

21 вересня світова прем’єра української п’єси «Майдан Інферно» Неди Нежданої французькою мовою в постановці Клемана Перетятка театру «Колапс» в основній програмі і копродукції з Всесвітнім фестивалем театрів маріонеток у Шарлевіль-Мезьєрі у Франції. Це перша українська п’єса в історії, видана і поставлена у французькому театрі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жовтень 2019

30 жовтня у  Центрі Курбаса відбулася презентація панорами «Від Чорнобиля до Криму» першої в історії антології українських п’єс французькою мовою. У рамках презентації - діалог про історію створення антології та україно-французькі переклади у драматургії, зустріч із творцями панорами, знайомство з п’єсами, читання фрагментів, фото з вистав.

Ця книга є вагомою у всіх сенсах - і через її вагу, тобто кількість сторінок, і за своєю змістовністю, і за якістю текстів та постановок за ними, і розмаїттям сюжетів, жанрів, тем. Цей проект також є майстерною колективною роботою авторів, перекладачів, упорядників, редакторів, акторів і режисерів, які долучилися до сценічної редакції текстів.
Драматурги панорами – різні за стилем автори від 35 до 60 років, які презентують Схід і Захід, Крим і діаспору, чиї твори ставилися не тільки в наших театрах, а й закордоном.
Видання мало на меті представити не лише сучасну драму, а й саму Україну з її трагічною історією і бентежною сучасністю, складністю і варіативністю. До антології входять п’єси: На початку та наприкінці часів Павла Ар’є, Заблукані втікачі Неди Нежданої, Гімн демократичної молоді Сергія Жадана, Дикий мед Олега Миколайчука, Прямий ефір Олександра Ірванця, Лабіринт Олександра Вітра, Деталізація Дмитра Тернового, Арзі, татарська легенда Ріната Бекташева, Євангеліє від Лукавого Анни Багряної.
Тексти перекладені з української, російської та кримськотатарської мов.
Перекладачі: Естель Делавенна, Максим Дешане, Ірина Дмитришин, Блюен Ісамбард, Ширін Мелікофф, Алексі Нортіл, Юлія Носар, Йомер Йозель та Тетяна Сирочук.

Домінік Долміє, засновник Дому Європи та Сходу, був упорядником кількох антологій театральних творів зі Східної Європи. Неда Неждана, драматург і культуролог, ініціатор та упорядник багатьох антологій нашої сучасної драми, її незмінний «посол» у Європі. Ілюстрація на обкладинці: Антон Сінгуров. Твори перекладені та опубліковані з ініціативи «Culture Parlatges» і «la Maison d’Europe et d’Orient». Упорядкування і передмова - Домінік Долм’є і Неда Неждана. Видавництво Еспас д’ен Інстан (Франція).

Перша презентація антології відбулася в Культурному центрі України у Франції (Париж) у вересні  HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/EVENTS/2415260072091653/
La présentation est réalisée avec aide du fonds i-Portunus #iportunus.

Листопад 2019

20 листопада у НЦТМ імені Леся Курбаса відбулася презентація збірки добре знаного українського драматурга Олега Миколайчука-Низовця
"АЛХІМІЯ ЧАСУ"

До книги увійшло вісім п’єс.
Частина цих творів уже друкувалася в різноманітних часописах, альманахах, антологіях тощо.
Нова книжка є першим окремим зібранням творів цього
автора, етапним підсумком майже двадцятирічного творчого служіння на драматургічній ниві.
Видання може зацікавити студентів, учителів, літературних театральних критиків, режисерів, широку читацьку аудиторію.

Грудень 2019

26 грудня відбулася презентація книги "ІНША ДРАМА" – це перша антологія експериментальних незвичайних українських п’єс. Упорядкування Олександра Мірошниченка. Передмови Неди Нежданої, Юлії Скибицької.  До книги входять сучасні актуальні, але нереалістичні п’єси: містика, фентезі, абсурд, анімаційні перетворення людей і тварин, фантастичні території і віртуальна реальність. Всі автори фантастичної панорами – відомі драматурги різних поколінь і стилів, чиї твори знані не лише в Україні, а і в багатьох країнах світу. До книги входять вісім оригінальних п’єс від драматургів НЦТМ імені Леся Курбаса - Ярослава Верещака, Олександра Вітра, Олега Миколайчука-Низовця, Неди Нежданої, Оксани Танюк. Сучасний контент книги зацікавить театральних діячів і широке коло шанувальників драми. Видавництво «Світ знань»

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Instagram Basic Black

Центр Леся Курбаса - 2017 - ГО Джойфест ©

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now