ТЕТЯНА ШЛІХАР

переклади з англійської

Cемюел Бекетт “Останній запис Крепа”

(переклад з англійської Тетяни Шліхар)

Монодрама на одну дію

 

Чоловічих ролей – 1

Вистава про самотність, про життя на межі смерті. Головний герой—самотній літній чоловік. Життя зупинилося, кожен день схожий на попередній. Єдина розвага—прослуховування старих магнітофонних записів. У день свого 69-го дня народження Креп дістає магнітофон і слухає запис, зроблений, коли йому було 39, та записує свої коментарі про минулі 12 місяців. Він сидить за письмовим столом у яскравому світлі лампи. Гра світла та темряви продовжується протягом усієї вистави.

 

Річард Франс, “Покірно Ваш, Орсон Веллс”

(переклад з англійської Тетяни Шліхар)

Драма на одну дію

Чоловічих ролей - 2

 

Дія відбувається 7 травня 1985 року, наступного дня після 70-річного ювілею постарілого Орсона Веллса. Він озвучує рекламу у другосортній голівудській студії, згадуючи про своє блискуче минуле та сподіваючись, що Стівен Спілберг профінансує його незакінчений шедевр. Коли надходить звістка, що Спілберг відмовляє у допомозі, останній шанс повернутися у великий кінематограф втрачено. Драма про відатного режисера, який прагне творити і працювати до останнього, бо інакше життя собі не уявляє.

 

Юджин О’Ніл “Місяць для знедолених”

(переклад з англійської Тетяни Шліхар)

П'єса на чотири дії

Жіночих ролей – 1

Чоловічих ролей – 4

 

Наймолодший син Філа Гоґена, Майк, вирішує втекти з дому, як це вже зробили його старші брати. Йому допомагає старша сестра, Джозі. Їхня матір померла, коли народжувала Майка, і зараз, коли йому виповнилося двадцять, Майк більше не може жити під постійним наглядом та опікою батька. Лише Джозі здатна терпіти такий патріархальний уклад життя. Дія відбувається у напівзруйнованому будинку в Коннектекуті восени 1923 року. П’єса зосереджена навколо трьох персонажів, Джозі, владної жінки із зруйнованою репутацією та гострим язиком, її батьком Філом, та Джеймсом Тайроном, цинічним алкоголіком, якого переслідують думки про смерть матері. Аби Тайрон не продав землю, яку винаймає родина Гоґенів, Філ  підговорює Джозі напоїти, спокусити та шантажувати Тайрона. У світлі місяця Джозі і Тайрон довго розмовляють і виявляється, що вони кохають одне одного. Однак, після смерті матері Тайрон пиячить до забуття, з’їдаючи себе зсередини. Його вже не можна врятувати, і коли він засипає в обіймах Джозі, вона розуміє, що бачить його востаннє.

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Instagram Basic Black

Центр Леся Курбаса - 2017 - ГО Джойфест ©

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now