ТЕТЯНА ЩАСТІНА

Автор статей, оповідань, дитячої літератури, драматургії. За вищою освітою – економіст, друга спеціальність – перекладач англійської мови. Самостійно вивчала німецьку, французьку, італійську. Навчалась акторській справі, режисурі та драматургії у київському театрі імпровізації «Чорний квадрат», у київському театрі-студії «МІСТ», КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого, у National Youth Drama, Dublin, Ireland, де також проводила акторські тренінги для художніх керівників театрів Європи. Першими вчителями з драматургії є Олександр Мірошниченко та Неда Неждана. Працювала на телебаченні, в т.ч. в службі новин. Розробляла концепції авторських ТВ-програм та писала сценарії до розважальних телевізійних проектів для різних телеканалів України та для країн ближнього зарубіжжя, в т.ч. за контрактом з FILM.UA Group.

Сценарист, режисер, актриса, громадський діяч, засновник і організатор соціальних проектів, щорічного Фестивалю витончених мистецтв «АМПЛУА» (з 2013 р.) та щорічного Фестивалю комедійного мистецтва «ГаШоТю» (з 2015 р).

Переможець конкурсу Євросоюзу серед театральних лідерів (2012 р.) та інших творчих і літературних конкурсів.

Авторський сайт: www.TSpace.com.ua

e-mail: 22st@ukr.net

Драматургія: «Таємничий ключ», «Мрію не спинити!», «Три хвилини кохання» (написана за мотивами прози І.Буніна), «Муза для Вампіра», «Щоденник графіні», «Завтра»,

«Ліхтар для сонця», «Незбагненність», «Розіграш», «Хуліган і диворукавиця», а також

гумористичні мініатюри, постановки яких відбуваються на сценах київського театру «МІСТ», Народного театру «Арсенал», театральних вишахта інших сценах країни.

«ЛІХТАР ДЛЯ СОНЦЯ» ©

Відверто-провокаційна розмова, або монолог ліхтаря

Чоловіча, або жіноча роль - 1

Чи потрібен сонцю ліхтар? Тоді навіщо людині чекати, поки хтось запалить її серце? Ця п'єса – не з тих, що заспокоюють душу, а, навпаки, вона покликана створити глибокий внутрішній вибух, якого жадає інтелектуальна, глибоко мисляча частина людства, завдяки якій світ наповнюється світлом через безперервне самопізнання.

Герой п’єси має нереальну мрію – він шалено жадає перетворитися зі звичайного вуличного ліхтаря на людину. Та чи здійсниться ця життєво важлива для нього мрія і чи виявляться виправданими зусилля, витрачені на її досягнення, стає зрозумілим лише в парадоксальному фіналі п'єси.

Сценічні втілення за п’єсою:

листопад 2016 р. - в рамках ІV Фестивалю витончених мистецтв «АМПЛУА» у Київській академічній майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» у м. Київ, режисер – Ален Андрі;

листопад 2016 р. – в рамках ІV Фестивалю витончених мистецтв «АМПЛУА» у Запорізькому обласному українському музично-драматичному театрі ім. В. Магара у м. Запоріжжя, режисер – Олеся Плохоткіна; вересень 2014 р. у Київському театрі «МІСТ» у виконанні Юлії Загорної, у постановці Юлії Віт; вересень 2013 р. - в рамках І Фестивалю витончених мистецтв «АМПЛУА» у виконанні студентського театру Кафедри акторської майстерності Запорізького Національного університету.

П’єсу включенао до Збірки сучасної української драматургії «Колоавторів» у 2017 р.

 

«ХУЛІГАН І ДИВО-РУКАВИЦЯ» ©

Зимова казка

Чоловічих ролей – 3, жіночих – 4.

Казка побудована на легенді про великого характерника козацької України Сірентія Праворучника (Іван Сірко), а також на реальних подіях на острові Хортиця у м. Запоріжжя, коли взимку померло багато тварин і птахів через люті морози і крижаний шар, що міцно вкрив землю і їжу мешканців острова.

Сценічні втілення за п’єсою:

Жовтень 2017 р. – на базі Запорізького обласного українського музично-драматичного театру ім. В. Магара в рамках V Фестивалю витончених мистецтв «АМПЛУА».

Листопад 2016 р. – в рамках ІV Фестивалю витончених мистецтв «АМПЛУА» у виконанні Запорізького Муніципального театру «Vie».

 

«ТАЄМНИЧИЙ КЛЮЧ»  ©

Сучасна драма

Чоловічих ролей – 1, жіночих  – 6

Ще можуть бути сусіди і внутрішній голос героїні.

На прикладі життя сучасної молоді п’єса нагадує про те, що ключ для вирішення усіх наших проблем знаходиться всередені кожного з нас. І як тільки людина це усвідомлює, перед ним розчиняються всі двері.

П’єсу включенао до Збірки сучасної української драматургії «Авансцена» у 2012 р.

Сценічні втілення за п’єсою:

Листопад 2016 р. – в рамках ІV Фестивалю витончених мистецтв «АМПЛУА» у виконанні студентського театру Кафедри акторської майстерності Запорізького Національного університету, куратор курсу і режисер – Заслужена артистка України Н.В. Стадніченко;

Червень 2010 – вистава «The Двері» на базі Київо-Могилянського театрального центру «Пасіка» в постановці російського авторського театру «ТК-14», режисер – С. Сєргєєв.

Вистава «Мрію не спинити!» за п’єсою Тетяни Щастіної на базі київського театру-студії «МІСТ». Актори: Юлія Вітенко, Сергій Коновалюк

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Instagram Basic Black

Центр Леся Курбаса - 2017 - ГО Джойфест ©

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now