Юзюк Ігор Юрійович

Народився 16.07.1962 р. в м. Печеніжин Коломийського р-ну Івано-Франківської області. Закінчив факультет КПР Львівського ВВПУ. Автор 19 п’єс та майже 30 статей з театрознавства, історії театру, надрукованих в журналах «Український театр», «Театральна бесіда», «Дніпро», інтернет-ресурсах. П’єси «Таїни сільського цвинтаря», «Вінні-Пух та його друзі», «Панна, що возить фортепіано на возі», «Дон Жуан з Коломиї» (за повістю Л. фон Захер-Мазоха), «Війна» поставлені театрами в м. Коломия, Львів, Дніпро, Заставна. Вистава театру «Дивосвіт» «Таїни сільського цвинтаря» стала лауреатом 17 Всеукраїнського театрального фестивалю в м. Очаків в номінаціях: «1 премія», «Краща чоловіча роль». Вистава FRANCO-ТЕАТРУ «Дон Жуан з Коломиї» перемогла в номінації «Краща вистава» на 3 театральному фестивалі «Комора». П’єса «Цілком таємно. Після ознайомлення знищити» увійшла в лонг-лист 8 Міжнародного бієнале «Вільний театр» (Білорусь, Великобританія) в номінації «П’єса на суспільно-політичну тему». П’єси «Portfolio або Квадрат відчаю” та «Мурашине коло» – лауреати  фестивалю витончених мистецтв «Амплуа».

 

Контактні координати автора

  • телефон – 095 92 57 165, (03433) 3-82-06,

  • адреса поштова – 78200, вул. С. Палія, б.32, кв. 50, м. Коломия, Івано-Франківської області

  • адреса електронна - yuzyuk_igor@ukr.net

PORTFOLIO, АБО КВАДРАТ ВІДЧАЮ ©

Трагіфарс-мораліте

Чоловічих ролей - 11, жіночих – 9

Філософи стверджують: наш час характеризується соціально-культурною трансформацією. Майже одночасно виникли три явища, які на Заході визрівали десятиліттями й несинхронно: естетика постмодернізму, ідеологія суспільства споживання, дискурс гламуру. В результаті – суспільство з підірваною вірою в ідеальне і культура, в якій основним жанром стали жлоб-шоу та хроніки катастроф, а головним «діячами» - люди з смітників. Мірилом всього і всіх – гроші… Талант – гроші… Любов – гроші…. Ідеали – гроші… Гроші, гроші, гроші… Для художника Кудрі, який зрадив своєму таланту, вони стали каменем спотикання і скелею спокуси.  

П’єса – лауреат 4 фестивалю витончених мистецтв «Амплуа».

Опублікована в журналі «Дніпро» (№ 10, 2016 р.)

«КАМІННИЙ ХРЕСТ. ПОВЕРНЕННЯ» ©

Студія в 3 діях

Чоловічих ролей - 8, жіночих – 6

Джон – праправнук Івана Дідуха – героя новели В. Стефаника «Камінний хрест», менеджер великої канадської компанії, приїжджає в Україну у службових справах. Відвідує село своїх предків. Як і 100 років тому, з села їдуть люди за кордон на заробітки. Замість працьовитих, талановитих людей залишаються ледарі, хворі, немічні. Як, наприклад, Василько: ледар, цинік, хуліган. Джон закохується в юну красуню – Христину. Але до дівчини небайдужий і Василь. В сутичці він важко ранить дівчину. Знавіснілий від скоєного, Василь валить хрест Івана Дідуха.  Розкинувши в сторони руки, утворює «живий» хрест. Усвідомлюючи провину всіх Дідухів, Джон встановлює на горбі новий камінний хрест.

Готується постановка в народному театрі м. Кіцмань.

ЦІЛКОМ ТАЄМНО. ПІСЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ ЗНИЩИТИ ©

драма в 2-х діях

Чоловічих ролей - 4

Гордій, Петюня і Лисяк – друзі, які 20 років тому, створили підпільну антирадянську групу і були арештовані КДБ. Лисяка - засудили, а Гордій і Петюня стали свідками у справі, давши потрібні свідчення. Лисяк проживає в США і має намір повернутися, щоб розібратися в цій історії. Друзі побоюються цього повернення. Але боїться і генерал СБУ Дубина, слідчий у тій справі. Щоб запобігти неприємностям, Дубина пускає в хід всі важелі впливу спецслужби. Чи існує правда в архівах спецслужб? Чи готове суспільство сприйняти цю правду? Чи готово воно жити з цією правдою?

П’єса увійшла в лонг-лист 8 Міжнародного бієнале «Вільний театр» (Білорусь, Великобританія) в номінації «П’єса на суспільно-політичну тему».

На інші мови не перекладалася.

ВІЙНА ©

Народна драма на 2 дії

Чоловічих ролей - 2, жіночих – 2

Андрій, позивний «Піаніст», боєць-доброволець УА, повертається до домівки після полону та поранення. Талановитий музикант вижив у ворожому полоні завдяки музиці – жорстокий командир бойовиків «Меломан» виявився її шанувальником. Але війна надломила Андрія. Він не вірить більше в прекрасне, зненавидів музику. Його віра тільки в силу зброї. Сестра Оксана, спільно з біженцем Сатановським, планують контрабанду товарів в зону АТО. Їх затримують при пересіченні лінії зіткнення. Андрій звинувачує сестру в зраді, а в Сатановському впізнає ненависного «Меломана». Оксана мусить зробити важкий вибір між любов’ю до брата та інтересами бізнесу. Щоб перемогти війну – герої мусять перемогти свій гріх.

П’єса поставлена в 2017 р. у Franco-театрі (м. Коломия).

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Instagram Basic Black

Центр Леся Курбаса - 2017 - ГО Джойфест ©

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now